úterý 10. února 2015

TO.

Donedávna TO ještě nebylo moc jisté. Zdálo se, že je TO v nedohlednu, jestli vůbec. Ano, je jasné, že TO jednou muselo přijít, ale ta bezmoc, jen sedět a vyčkávat byla neskutečná. Vědět, že jeden nemůže vůbec, ale vůbec nijak ovlivnit situaci, dá se jen sedět s rukama v klíně a čekat. Čekat, až TO přijde.
Nejprve TO byl jen takový náznak, jemné naťuknutí. Dokonce se chvíli potom zdálo, že TO vlastně ani nepřijde, že byla celá akce zrušena. Dostavilo se Zklamání. Smutek. Nesplněná očekávání.
Ale nakonec se TO stalo. Je TO tady a už se TOMU nedá zabránit. Každou chvíli TO udeří plnou silou a věřte mi, tentokrát TO bude rána. Strašně se těším. Jako malé dítě na novou edici Kinder vajíčka. Jako kotě na kapsičku Whiskas. Až TO skutečně nastane, budu tím nejšťastnějším tvorem ve městě. Minimálně na našem sídlišti. Tentokrát si TO užiju na plné pecky. Každou jednu minutu, každý kratičký okamžik, všechno TO do sebe budu vpíjet, jako usušená mořská houba o výšce metr šedesát, a schovám si TO na až-TO-zase-zmizí.

Minulý týden jsem do práce přijela ZA světla.
A dnes...
DNES jsem velice, velice brzy ráno v obýváku otevřela okno a za ním slyšela zpívat ptáky.
Ano, je TO tady.

PO-TÝ-PITOMÝ-STUDENÝ-ZIMĚ-KONEČNĚ-PŘIŠLO-JARO!
Vitaj, ogare!

7 komentářů:

 1. Jsme na tom  stejně. Na to TO se už taky strašně moc těším... Ptáky jsem sice ještě po ránu neslyšela... ale věřím, že TO už už ťuká na dveře...

  OdpovědětVymazat
 2. jsem opatrný optimista, tak říkám, že přišlo SVĚTLO, do jara ještě cesty kus, ale tak jako dá se, no...

  OdpovědětVymazat
 3. Ptáci nám chodí ke krmítku, ale sníh se pořád drží zuby nehty, i když jsme město relativně daleko od hor.

  OdpovědětVymazat
 4. Zima v únoru je přece dobře, ne? V dubnu už je to moc, ale v únoru? Ovšem "delší" dny mě taky těší, ale zimu mám v zimě ráda. Všechno má svůj čas.

  OdpovědětVymazat
 5. V Prahe zatial ziadna zima nebola. A my stale cakame aspon jeden den, aby bol sneh a poriadny mraz. Svetlo je super, ale prvy jarny den je 21.3. :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Taky už to štěbetání slyším. Jen pro mne to není důvod k radosti, protože je to předzvěst krátkého jara a dlouhého léta, které nenávidím a při teplotách nad 25°C vysloveně trpím. No jo, jsem holt zimomilec. =o)

  OdpovědětVymazat

A dál?

      V poslední době mi sdílení Matýskova dalšího osudu moc nejde. Není to proto, že by to byla slova a odstavce nacpaná slzami k prasknutí...