neděle 6. dubna 2014

... když není o čem psát ...

Jakou vůni máš ráda?
Hugo Boss
Ježiš, ty jsi přízemní. Ne parfém. Co ti voní?
Právě dopékané kuře
Hm, pro změnu žvanec. nechceš se trochu zamyslet?
Jarní déšť
Ano a máme tu klišé
Čerstvě vyvětraná peřina
Tak jo. lepší. co ještě?
Když v Pardubicích pečou
A zase jsme u jídla
No a? jídlo voní
Když máš hlad. a co když jsi sytá?
Šampón s vůní jablek
Kosmetika. to nemá cenu, točíme se v kruhu.
Kafe. Úplně čerstvě uvařená, voňavá, silná černá káva. V nedělní ráno, obracím se pod vyhřátou peřinou nosem ke kuchyni, slyším, jak tam tříská nádobím a cítím ten slib krásného dne. Nebo odpoledne vprostřed týdne. Po dobrém obědě, děti spí a přichází ta chvíle, na kterou jsem se těšila od pěti, kdy první z nich otevřelo oko. A taky tak voní sestřina kuchyně. Jednou za kvartál, ale hrozně hezky. V práci minutu předtím, než toho začne být moc. Někdo si přinese voňavý hrnek a provokativně ho postaví přímo doprostřed toho obrovského sálu, tak aby každý věděl, jak to má správně vypadat, když se uvaří fakt dobrá káva.
Jo. To bude ono. Kafe.

6 komentářů:

 1. Míša z Plzně7. dubna 2014 11:45

  Vůně čerstvě umleté kávy to mám také ráda. Už od dětství. Babička vždy měla v tašce čerstvě umletou kávu a to tak vonělo.

  OdpovědětVymazat
 2. Tohle je opravdu nadherne napsane. =)

  OdpovědětVymazat
 3. Lenka a 3 kluci7. dubna 2014 22:44

  Úplně se mi rozlilo slunce v duši :-), přiblble se usmívám. Jo, a taky jsem nevěděla, že to u nás v P. tak krásně voní. Děkuju moc.

  OdpovědětVymazat
 4. Súhlasím káva vonia nádherne, ale aj čerstvo vypratá, vyvetraná perina vonia užasne. Ked pečú nejaké koláčiky mnam :P Mne vonia asi všetko dobré:)

  OdpovědětVymazat

A dál?

      V poslední době mi sdílení Matýskova dalšího osudu moc nejde. Není to proto, že by to byla slova a odstavce nacpaná slzami k prasknutí...