neděle 31. prosince 2017

Na Silvestra

Úplně vidím mou kamarádku Magdalénu, jak nějakou dobu před Vánoci procházela obchodními domy a tu a tam ji napadlo: "Tohle by se mohlo moc líbit Prdlé Prvomatce." Takže tu koupila nádherný diář, přesně takový, jaký bych si koupila, kdybych bývala letos nezapomněla, jak je mým dobrým zvykem. A tam pořídila úžasný krém. A abych toho pod stromečkem neměla málo, do úhledného balíčku přidala krabičku čaje. Evidentně si dala s výběrem dárků velkou práci.
Co jsem v balíčku našla já? Diář proti skleróze a demenci, které se o mě už léta pokoušejí, nutno dodat, že ne úplně marně. To jako, abych nezapomínala a pokud přeci jen zapomenu, abych si uvědomila, že jsem měla uposlechnout starší a moudřejší a školní besídku si do diáře řádně zapsat. Pak tu byl krém proti vráskám. No jasně. Holce bude hnedle čtyřicet, mládí v hajzlu, do důchodu daleko, tak aby těch pár let, co jí ještě zbývají, nějak vypadala. Že. A ve finále tu máme Purify&slim čajík, kdyby mi to hned nedošlo, s umně vyvedeným štíhlým, jako deska plochým pupíkem pod vyhrnutým tričkem.
Fakt je ten, že byť jsem si dárky vyložila po svém (a samozřejmě naprosto mylně, Magdalénka je moc hodná holka), po jejich rozložení na konferenčním stolku se mi po tváři rozlil úsměv, který se záhy proměnil v nezřízený chechot. Mezi jednotlivými záchvaty smíchu a škytáním jsem J., který se o můj podivný stav úzkostlivě zajímal, vysvětlovala, že jsem do dárku dostala vzkaz: "Jsi stará a tlustá a co je nejhorší, vůbec nic s tím neděláš. Na!"
A potom jsem našla pod stromečkem toto, a svět se dal zase do pořádku:


Děkuji, K., jsi nejlepší nejka na světě.
Tohle ale nemělo být o chlubení tím, kolik mám úžasných přátel a jak moc je mám ráda. I když teda mám. Kamarádka B. se nějak někde dozvěděla (neměla jak a kde, nikde jsem se se svým ultratěžkým bolem nesvěřovala), že jsem si během letoška rozbila dva oblíbené čajové hrnečky a že kudy chodím, tudy koukám, jak bych je mohla nahradit. Protože, dámy a pane, takový hrnek na čaj, to není záležitost jedné návštěvy Tesca. Aby vám nápoj z něj chutnal, musí to být šálek přesně do ruky, odpovídajícího tvaru a správně zdobený. A úplně nejlepší je darovaný. Z toho chutná i ricinový olej, můj Máťa by vám mohl vyprávět. Tedy jsme dva nádherné hrnky (píšou na nich, že na kafe a na čokošku, ale to je úplně jedno, strouhaný zázvor s medem a citronem z nich chutná jako božská mana) dostali od B. a tímto jí velmi děkujeme, neb mi udělala obrovskou radost.
Za všechny dárky jsem nesmírně vděčná. I když některé z nich byly jen dětský úsměv. I to se počítá. Jsem neskutečně ráda, že jsem dva krásné letos dostala. Do Nového roku bych chtěla popřát nám všem, ať máme pořád být za co vděční. Ať to bude nové růžové Porshe nebo pistáciová zmrzlina. Ať si každý jeden z těch třistapětašedesáti dnů (teď jsem třeba vděčná, že se mi povedlo napsat tak krkolomnou číslovku) uvědomíme, že můžeme být rádi, že jsme rádi.
Pak jsem taky moc ráda za svou varnou desku, u které jsem teprve včera objevila funkci udržování teploty, tedy se mi na ní už půl hodiny ohřívá svařáček.
Krásného Silvestra nám všem!

P.S. Když už jsme u tématu, jsem vděčná za vaše laskavé nabídky. Prázdnin, čokolády i pudinku dr. Oetkera (za tu zvláště). Všechny je čtu a všechny mi dělají obrovskou radost. Bohužel, někdy se zapomenete podepsat, někdy mi na sebe nenecháte mail a někdy si prostě uvědomím, že nemusím mít ani prázdniny, ani čokoládu, že mi bohatě stačí mít člověka, který je pro mě má schované. Děkuji.

3 komentáře:

  1. Přeji ti, aby byl nový rok 2018 plný úspěchů, zdraví, lásky, pohody a štěstí. :)

    OdpovědětVymazat
  2. Do noveho roka zelam Tebe a Tvojim chlap(c)om len to dobre. Ta ponuka na puding stale plati;-)

    OdpovědětVymazat

A dál?

      V poslední době mi sdílení Matýskova dalšího osudu moc nejde. Není to proto, že by to byla slova a odstavce nacpaná slzami k prasknutí...